Nagrody główne od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego w Sochaczewie.
XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego organizowany przez Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz
Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie, ma charakter patriotyczny, jak co roku otwiera świat dla twórców-ludzi sztuki, która nie należy do nikogo.
Konkurs odbywa się pod Patronatem Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Nagrody główne ufundował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Temat konkursu: „Kocham Polskę… Ojczyzna Przyszłości ”.
W konkursie swój talent artystyczny mogą zaprezentować dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, którzy wykonają prace plastyczne ujęte w estetycznej i malarskiej formie.
W 2024 roku organizatorzy konkursu będą zachęcać polskich twórców w różnym wieku do tworzenia prac plastycznych inspirowanych miłością do Polski. Artyści mogą namalować: ojczyznę w marzeniach, w perspektywie ekologicznej, z horyzontem kosmicznym. Robotami, które służą w codziennym życiu. Polskę doskonałą w ujęciu kosmicznym. Konkurs ma charakter patriotyczny niepolityczny.
Prace plastyczne mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, farbami plakatowymi, akrylami, farbami olejnymi.
Organizatorzy oczekują na zgłoszenie prac konkursowych do 30 kwietnia 2024 r.
Prace plastyczne należy dostarczyć do Miejskiej Biblioteki Publicznej ul.1 Maja 21, 96-500 Sochaczew.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 12 czerwca 2024 r. o godz. 11.00. w sali głównej Kramnic Miejskich w Sochaczewie ul.1 Maja 21 podczas:
XIII Wydarzenia Artystycznego 2024 r. „Kocham Polskę… Władysław Ślewiński”.
Prace laureatów konkursu będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 1 września 2024 r. w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.
Serdecznie zapraszamy.
Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy prac konkursowych określa regulamin konkursu, który zostanie zamieszczony na stronach internetowych:
www.slewinski.e-sochaczew.pl
www. slewinski.mlodzieszyn.pl
www. bibliotekamiejska.sochaczew.pl

Zdjęcie ze strony PREZYDENT.PL fot. Jakub Szymczuk /KPRP