9.06.2022r. godz. 11.00 XI Wydarzenie Artystyczne Kocham Polskę…Władysław Ślewiński

Organizatorzy X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego pod tytułem: Kocham Polskę … Rodzina Życia i Miłości mają zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wystawę pokonkursową.  Patronat Artystyczny nad konkursem objęła jedna z najstarszych polskich uczelni Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.  Pracom Jury przewodniczył prof. Ryszard Sekuła. 

 Konkurs jest przeglądem twórczości plastycznej z całej Polski.  XI Wydarzenie Artystyczne „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński zorganizowane przez: Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie. To dwie ważne inicjatywy kulturalne, które wpisały się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych, nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce. Podczas tegorocznej gali zostaną wręczone Nagrody: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego oraz wielu innych, szacownych sponsorów.

To projekt kulturalny, który buduje oraz kształtuje poczucie tożsamości narodowej wśród Polaków, zachęca do kreatywnego wyrażenia uczuć patriotycznych a przede wszystkim odnajdywanie młodych oraz dorosłych utalentowanych plastycznie rodaków, niezależnie od ich wieku i miejsca, w którym żyją i pracują twórczo.

Inicjatywa upamiętnia również postać jednego z wybitnych polskich artystów oraz służy upowszechnianiu wiedzy o związkach tego znakomitego, narodowego malarza z Ziemią Sochaczewską i Mazowszem. W tym roku obchodzimy 166. rocznicę urodzin Władysława Ślewińskiego.

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab.  Piotr Gliński, a także inni fundatorzy doceniają aktywność pasjonatów sztuk plastycznych jak również zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o Władysławie Ślewińskim i popularyzowanie jego dorobku. 

    Zgłoszone do konkursu prace plastyczne młodych i dorosłych artystów wyrażają niezwykłe emocje, często pokazują co dzieje się w ich sercach, co gra w duszach. Wielka wewnętrzna potrzeba odczucia piękna i chęć podzielenia się tym pięknem z odbiorcami tej sztuki daje artystom poczucie osobistego spełnienia. Wystawa prac nagrodzonych pod tytułem: Kocham Polskę … Rodzina Życia i Miłości ukazuje: obrazy namalowane z miłością do Rodziny.                               

     Te obrazy-dzieła:  chwytają za serce, wzruszają, wzbogacają wrażliwość ludzkiej duszy.

 Artyści to dusze szczodre, obdarzone niezwykłą wyobraźnią. Malują za pomocą najprzeróżniejszych technik: akwareli, pasteli często malarstwa olejnego czy akrylowego. W pracach można zaobserwować różnorodność stylów.

  Nagrodzone prace plastyczne zgromadzone na wystawie w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie przyniosą zapewne wiele radości oraz niejednokrotnie staną się powodem do dyskusji i dociekań o malarskich inspiracjach artystów. Twórcy, niezależnie od wieku wykazali, że malarstwo jest ponadczasowe, a zarazem bardzo realistyczne.

Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie rozpoczynający XI Wydarzenie Artystyczne 2022 jest poświęcony polskiej rodzinie. Występ  taneczny młodzieży z  Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie przybliży nam tańce narodowe. 

Nagrodzone prace plastyczne zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odwiedzi Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie. Jurorzy mogą mieć nadzieję, że ich wybór prac plastycznych spotkał się z Państwa życzliwym przyjęciem. Organizatorzy oraz komisja konkursowa serdecznie gratulują zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękują za ogromne zaangażowanie, oddanie sztuce, które pozwala świat i ludzi pokazać w przebogatych barwach z wszystkimi jego walorami niezwykłego blasku  i cienia.

                                                                                                                                                             Zapraszam

Jarosław Miaśkiewicz

 Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego