X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego w Sochaczewie.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego organizowany co roku przez Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie, będzie kontynuowany.

Temat konkursu: „Kocham Polskę… Rodzina Życia i Miłości”, jest nadal aktualny.

  W konkursie swój talent artystyczny będą mogli zaprezentować dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, którzy wykonają prace plastyczne ujęte w estetycznej i malarskiej formie.

 W 2021 roku będziemy zachęcać polskich twórców w różnym wieku do tworzenia prac plastycznych inspirowanych: miłością do polskiej rodziny oraz tradycją, uczuciami patriotycznymi.

Prace plastyczne mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, farbami plakatowymi, akrylami, farbami olejnymi.

Organizatorzy ogłoszą termin na zgłoszenie prac konkursowych.

Czekamy na lepsze czasy dla wszystkich Polaków, a także artystów plastyków, malarzy, twórców z całej Polski.

Przez wiele lat artyści malowali obrazy na różne tematy, byli nimi: dorośli amatorzy oraz profesjonaliści a w dużej większości dzieci, młodzież ze szkół w całej Polsce.

Prace plastyczne, obrazy były co roku pokazywane na wystawie pokonkursowej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

 Dziś te placówki: szkoły, biblioteki są zamknięte, ale nie przeszkadza to, aby wszystkich artystów zachęcać do pracy nad obrazami, ponieważ, hasło: IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, który się nie odbył z przyczyn trwającej nadal w Polsce pandemii, jest aktualne. Wszyscy czekamy na lepsze czasy, kiedy będzie można: zbierać prace plastyczne, wręczać nagrody i pokazać nagrodzone obrazy na wystawie w Sochaczewie.

Serdecznie zachęcamy do tworzenia prac plastycznych.

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy prac konkursowych określa regulamin konkursu, dostępny na stronach internetowych: www.slewinski.e-sochaczew.pl