Gala wręczenia Nagród Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,6 czerwca o godz. 11.00

Trwają przygotowania do uroczystości:

 IX Wydarzenia Artystycznego „Kocham Polskę …Władysław Ślewiński”.  

21 maja 2019 r. odbyło się, posiedzenie Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego w tym roku pod tytułem: „Kocham Polskę…Oblicze Polskiej Ziemi.”

Pracom Komisji konkursowej przewodniczył Ryszard Sekuła, profesor najstarszej polskiej uczelni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Konkurs jak co roku odbywa się pod Patronatem Artystycznym tej znaczącej uczelni, która odkrywa młode talenty artystyczne oraz pomaga młodym artystom w wykształceniu zawodowym.

Na konkurs wpłynęło 570 prac plastycznych od artystów w różnym wieku z całej Polski.

Komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac plastycznych. Zwycięzcy mogą mieć nadzieje, że ich prace dały im szanse do dalszego rozwoju artystycznego i są docenieni.

Nagrody główne w konkursie ufundowali: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wicepremier. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie ul.1 Maja 21, tj. w sali głównej kramnic miejskich.

W Galerii MBP na pierwszym piętrze można będzie obejrzeć pokonkursową wystawę prac nagrodzonych z całej Polski.

 IX Wydarzenie Artystyczne „Kocham Polskę …”   Władysław Ślewiński

W programie uroczystości:

–  koncert Chóru Młodzieżowego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia

  1. Fryderyka Chopina w Sochaczewie

– Gala wręczenia Nagród Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

– wystawa nagrodzonych prac plastycznych pt.:  Kocham Polskę … Oblicze Polskiej Ziemi   w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

W tym roku również pokazujemy młodym ludziom jak należy tworzyć  i odkrywać siebie poprzez swoje pasje życiowe, aby nie dokonywać złych wyborów w swoim życiu. Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie oraz Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego  razem z Krajowym  Biurem Przeciwdziałania Narkomani w Polsce przestrzega  przed używaniem toksycznych substancji. W programie Przeciwdziałania Narkomani w Polsce pod hasłem : JESTEM NA NIE  przestrzegamy poprzez ulotki i plakaty o szkodliwości działania toksycznych substancji na organizm człowieka. Edukacja społeczna potrwa w czasie obchodów :  ŚWIĘTA MIESZKAŃCÓW DNI SOCHACZEWA w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie .  

                                                                                                                                                  Zapraszamy