Młodzieszyn. Wystawa utalentowanych Polaków

Młodzieszyn. Zaprasza na wystawę utalentowanych Polaków, odbywającą się pod patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy.

13 września o godzinie 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Wyszogrodzkiej w Młodzieszynie odbyła się druga odsłona VI Wydarzenia Artystycznego 2016 „Kocham Polskę …” Władysław Ślewiński.
Jak co roku młodzież ze szkół podstawowych z Janowa, Kamiona, Młodzieszyna wraz z dyrektorami Małgorzatą Malczewską, Leszkiem Borkowskim oraz nauczycielami odwiedziła i wzięła udział w uroczystości w tym roku poświęconej160. rocznicy urodzin światowej sławy artysty i malarza Władysława Ślewińskiego.
Oficjalnego odsłonięcia wystawy prac V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego pod hasłem: Kocham Polskę ….My – Polacy, dokonała wójt Monika Pietrzyk, której organizatorzy Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wręczyli podziękowanie za wspieranie tej ogólnopolskiej inicjatywy kulturalnej.

Wystawa potrwa do 1 października.


        Przedstawione na ekspozycji prace to –zgodnie z hasłem – Polacy, którzy tworzą naszą ojczyznę poprzez pracę. Czy swoje pragnienia w poprawieniu na lepsze wielu sfer życia codziennego?
Ta widoczna w wielu obrazach miłość do rodziny, do naszej polskiej tradycji nadaje pozytywna przestrzeń plastyczna, społeczną. Barwy bija blaskiem dając wiele ciepła. Dostrzec można przepiękne pomysły, jakie uchwycili artyści i je nam prezentują. Kluczem do obrazów jest społeczeństwo polskie. Naprawdę.
Jarosław Miaśkiewicz

Dodaj komentarz