Czekając na Boznańską – Wystawa

Malarkę Olgę Boznańską (1865 – 1940) można było opisać jako powściągliwą i emocjonalną kobietę, która zmarła jak większość polskich malarzy w wielkiej nędzy.

W swoich obrazach zatrzymywała moment ciszy o każdej godzinie. Malowała  z wyczuciem doskonałości barw, specjalizując się w sesjach portretowych. Całe życie poszukiwała poetyckiego szczęścia w malarstwie.

Prowadziła pracownię portretową. Zdarzało się, że osoby umówione na namalowanie ich portretu zwyczajnie się nie zjawiały. Wówczas Olga Boznańska przelewała swą pasję i umiejętności na płótno, malując martwą naturę.

25 lutego odbędzie się wystawa jej prac w Muzeum Narodowym w Warszawie. Patronat nad tym wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Na podkreślenie zasługuje fakt, że z uwagi na wieloletnią współpracę z Muzeum zaproszenie otrzymali również Pani Barbara Bronisz – Dyrektor MBP w Sochaczewie oraz

Jarosław Miaśkiewicz – Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.

Wystawa malarstwa potrwa do 2 maja 2015. w tym czasie zostanie zaprezentowanych blisko 180 dzieł, z czego prawie 150 autorstwa Olgi Boznańskiej. Będzie to głównie twórczość inspirowana realizmem, postimpresjonizmem oraz modernizmem.