Idą Święta. Pragniemy się podzielić: „Skrzydłami Ikara Kultury”.

5 grudnia 2014 roku wieczorem odbyło się w miejskich kramnicach uroczyste wręczenie statuetek. Nazwać można z pewnością ten wdzięczny dar: „Skrzydła Ikara Kultury” dla Animatorów pracujących w tej dziedzinie w roku 2014. Burmistrz Piotr Osiecki

wręczył tego dnia 41 statuetek.

Na wydarzeniu połączonym z występem uczniów P.S.M. I i II stopnia im. F. Chopina pojawiło się wiele osobistości ze świata polityków lokalnych, ostatnio wybranych: min. nowy starosta w osobie Jolanty Gonta, zafascynowanej ilością wręczanych statuetek przez Burmistrza miasta Sochaczew Piotra Osieckiego.

Nowy Starosta Jolanta Gonta: wykazała chęcią współpracy w dziedzinie kultury poprzez branie udziału w uroczystościach, jeśli tylko sprawy ważnej wagi nie przeszkodzą jej oraz inne plany w pracy samorządowej.

Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie są partnerami od czterech lat , tworzącymi projekt  przestrzeni  kultury i historii w malarstwie narodowym  w Polsce ( Patronat artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,  podpisany przez rektora najstarszej uczelni w Polsce,  profesora Pawła Nowaka)

Dlatego wszyscy członkowie Towarzystwa zgodnie dzielimy tą jedną  pamiątkowa statuetkę otrzymaną w

Dniu Animatora Kultury  2014 – w myślach, zapewne także sprawiedliwie: po jednym skrzydle

dla:  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie oraz Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.

Wielkie podziękowanie składamy:

Burmistrzowi miasta Sochaczew Piotrowi Osieckiemu

Urzędowi Miasta Sochaczew, dyrektor Agacie Kalińskiej.