Zaproszenie – wystawa ” To Polska i nasi Ojcowie „ w Młodzieszynie

Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie serdecznie zaprasza na odsłonięcie po raz trzeci pokonkursowej wystawy malarstwa

 w piątek 31 października 2014, o godzinie 12.00

Projekt kulturalny doceniony od kilku lat przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego znowu zostanie przypomniany w Młodzieszynie.

Po wielu miesiącach przygotowań i uroczystym otwarciu Gminny Ośrodek Kultury Rekreacji i Sportu w Młodzieszynie rozpoczął swą działalność w nowo wyremontowanej siedzibie, mieszczącej się przy ulicy Wyszogrodzkiej 25.W ostatni piątek października nastąpi odsłonięcie po raz trzeci pokonkursowej wystawy prac plastycznych pt.: ” To Polska i Nasi Ojcowie „

Tytuł wystawy mówi sam za siebie.Prace plastyczne młodych i dorosłych artystów pokazane na wystawie, ukazują niezwykłe emocje; często pokazują, co dzieje się w ich sercach.

Trzeciej odsłony wystawy malarstwa dokona wójt gminy Młodzieszyn Joanna Szymańska, która od wielu lat wspiera inicjatywy i projekty kulturalne w samym SERCU MAZOWSZA.

Wystawa była prezentowana w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie oraz Kościele pod wezwaniem Świętych Męczenników Jana i Pawła w Mikołajewie. Otrzymała pełne wsparcie od Urzędu Miasta Sochaczewa –Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego.

Te czasami niezwykłe obrazy, portrety ujęte w przestrzeń historii naszej Ojczyzny są niezwykłe oraz zawsze drogie każdemu z nas, bo bliskie sercu i naszej polskiej duszy.

Podczas uroczystości zostanie rozdany za darmo katalog nagrodzonych prac plastycznych w

III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego, który został sfinansowany przez Urząd Gminy w Młodzieszynie.

Dobre warunki lokalowe ośrodka otwierają nowe perspektywy dla wszystkich, którzy pragną brać udział w zajęciach i spotkaniach organizowanych w nowo powstałej siedzibie kulturalnej w Młodzieszynie.

Wystawę oglądać będzie można do 14 listopada

Wstęp na wystawę wolny

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie: Maria Hryniewiecka

Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego:

Jarosław Miaśkiewicz