Dzisiaj tj.12.06 2014 roku o godzinie 11.00 w Kramnicach Miejskich

III Ogólnopolski Sochaczewski Konkurs Plastyczny im.Władysława Ślewińskiego stał się corocznym przeglądem twórczości plastycznej, który na stałe razem z Wydarzeniem Artystycznym „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński organizuje Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie .Obie imprezy wpisały się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce.

W kramnicach miejskich w  Sochaczewie dzisiaj tj 12 czerwca 2014 roku o godzinie 11.00 odbędzie się :

projekt kulturalny upamiętniający postać jednego z wybitnych polskich artystów, służy upowszechnianiu wiedzy wśród społeczeństwa o związkach tego znakomitego, narodowego malarza z ziemią sochaczewską. Mazowszem. Od kilku lat Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski doceniając zaangażowanie w pielęgnowanie pamięci o Władysławie Ślewińskim oraz popularyzowanie jego dorobku, decyduje się na ufundowanie nagród dla zwycięzców Konkursu Plastycznego im.Władysława  Ślewińskiego.

W tym roku po raz pierwszy nagrodę ufundował Prezydent RP w latach 1990-1995 Lech Wałęsa.

Prace plastyczne młodych i dorosłych artystów, które co roku zgłaszane są do konkursu, ukazują niezwykłe emocje; często pokazują, co dzieje się w ich sercach. Niejednokrotnie mają wymiar bardzo osobisty, a jednocześnie uniwersalny, pozwalający na dowolność interpretacji oraz malują przestrzeń budzącej się w nich szeroko horyzontalnej  wyobraźni.

W tegorocznych pracach plastycznych można zauważyć wiele ciekawych i niespotykanych dzieł na jakże trudny temat –  „ To Polska i nasi Ojcowie”.

Te czasami niezwykłe obrazy, portrety ujęte w przestrzeń historii naszej Ojczyzny są niezwykłe oraz zawsze drogie każdemu z nas, bo bliskie sercu i naszej polskiej  duszy .Jest wielką sztuką tak   to  uchwycić, czasami zobrazować. Artyści potrafią wiele. Nie musimy tu nic jednoznacznie oceniać jako przestrzeni twórczej, ale na pewno nagradzamy tych najlepszych w tej trudnej dziedzinie, jaką jest sztuka i malarstwo. Mimo to, jednoznacznie uważamy wszystkie obrazy za niezwykłe,  mądre i piękne, bo pochodzące z głębi serca i duszy artystów w różnym wieku.

Konkurs Plastyczny im.Władysława Ślewińskiego ma swoich stałych uczestników, ale co roku pojawiają się także nowi autorzy. Ta przestrzeń kultury, jaką tworzymy, a przede wszystkim Wydarzenie Artystyczne „KOCHAM POLSKĘ…” WŁADYSŁAW ŚLEWIŃSKI, ma na celu służyć, budzić wrażliwość oraz wprowadzać nowe tematy, które zapewne dają nowe możliwości dla artystów w różnym wieku, nie zawsze proste, nie zawsze jednoznaczne.

Nagrodzone prace zwycięzców zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odwiedzi różne miejsca na mapie powiatu sochaczewskiego: kościół pod wezwaniem Świętych Męczenników Jana i Pawła w Mikołajewie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Młodzieszynie.

Organizatorzy oraz komisja konkursowa serdecznie gratulują zwycięzcom,  a wszystkim uczestnikom dziękują za ogromne zaangażowanie, oddanie sztuce, które pozwala świat i ludzi pokazać w przebogatych barwach z wszystkimi jego blaskami i cieniami.

W niedzielę,15 czerwca 2014 r. o godzinie 12.30 w kościele p. w. Świętych Męczenników Jana i Pawła w Mikołajewie zostanie odprawiona przez proboszcza ks. Janusza Zabłockiego uroczysta msza święta w intencji wszystkich ojców świata oraz malarza Władysława Ślewińskiego i jego całej rodziny.

                                                                                                                                                                                                                                                                ZAPRASZAMY

                                                                Towarzystwo Miłośników Malarstwa

Władysława Ślewińskiego