Prezydent Lech Wałęsa fundatorem nagrody im.Wł. Ślewińskiego – 30.05.2014

12 czerwca 2014 r. o godzinie 11.00 (t j. czwartek) zostanie wręczone 39 nagród dla zwycięzców III edycji Konkursu Plastycznego im.Władysława Ślewińskiego

 pt. „To Polska i nasi Ojcowie”.

W drugiej części IV Wydarzenia Artystycznego „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński, rozpocznie się Uroczysta Gala wręczenia nagród za zwycięstwo w tej kolejnej edycji  ogólnopolskiego-sochaczewskiego konkursu plastycznego.

Jak co roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski ufundował nagrody i dyplomy dla uczestników wszystkich kategorii, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu kulturalnym, mającym na celu poszanowanie dla pamięci o artyście malarzu Władysławie Ślewińskim

Nagroda imienia Władysława Ślewińskiego, może być ufundowana przez każdego, kto wyraża dobrowolną chęć i wolę a także w ten sposób, pragnie wspierać pamięć o zapomnianym tu na Mazowszu artyście. W tym roku fundatorem po raz pierwszy tej nagrody, zdecydował się zostać Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-1995 r. Lech Wałęsa.

Nagroda i Dyplom podpisany przez Pana Prezydenta R.P. Lecha Wałęsę, dotarły do nas z Gdańska.

Kto ją otrzyma?      Dowiemy się w czerwcu.

Przyznane nagrody imienia Władysława Ślewińskiego, przez Jury konkursu plastycznego są zawsze pierwsze, a zmienia się jedynie: kategoria wiekowa uczestników konkursu oraz fundatorzy.

Dla rozsławienia pamięci o światowej sławy artyście malarzu –postimpresjoniście, wspiera projekt kulturalny po raz kolejny:

Urząd Gminy Młodzieszyn oraz Wójt Gminy Młodzieszyn Joanna Szymańska, finansując katalog prac nagrodzonych w tym roku:

”To Polska i nasi Ojcowie”

Wystawa prac nagrodzonych zostanie pokazana w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie, a tą część projektu wspiera Urząd Miejski w Sochaczewie oraz Burmistrz Miasta Sochaczewa Piotr Osiecki.

15 czerwca (t j. niedziela) o godzinie 12.30 w kościele pod wezwaniem Świętych Męczenników Jana i Pawła w Mikołajewie odbędzie się Msza Święta w intencji: za wszystkich ojców świata oraz Władysława Ślewińskiego i za jego całą rodzinę, którą odprawi proboszcz parafii ksiądz Janusz Zabłocki.

Wtedy to część prac nagrodzonych zostanie pokazana w kościele w Mikołajewie. Po Mszy Świętej odbędzie się: druga odsłona –

IV Wydarzenia Artystycznego 2014 r. „Kocham Polskę… „  Władysław Ślewiński

Zapraszamy