III Sochaczewski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego

Rozpoczyna się kolejna edycja  ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego w tym roku pod hasłem: „To Polska i nasi Ojcowie”.

 Będzie ona trwała do 30 kwietnia 2014.

Organizatorami tej kulturalnej inicjatywy są: Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie

 ul.1 Maja 21, oraz Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.

Przedsięwzięcie służy upamiętnieniu światowej sławy artysta ,malarza Władysława Ślewińskiego, który urodził się 1 czerwca 1856r. w Białyninie gmina Nowa Sucha a został ochrzczony w kościele pw. Jana i Pawła Świętych Męczenników w Mikołajewie gmina Teresin. Swego czasu został zapomniany na cały wiek historii Polski, przez pomylone daty i miejsce urodzenia.  O artyście mówi się, że: ”wymaga dwoistej perspektywy widzenia, bo to francuska szkoła i polska poetyka, teraz można już powiedzieć, że to malarstwo narodowe o światowej przestrzeni widzenia”.

Obrazy artysty malarza znajdują się w takich muzeach na świecie:   Musée d’Orsay, Musée des Beaux-Arts de Pont-Aven, Muzeum Narodowe w Tokio .  Największe polskie kolekcje obrazów tego malarza znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Kielcach oraz Górnośląskim Muzeum Narodowym w Bytomiu, etc. Również w kolekcji prywatnej Wojciecha Fibaka. Wszyscy Ci właściciele obrazów Władysława Ślewińskiego w tym roku ufundowali Nagrody im. Władysława Ślewińskiego. Główne poparcie popłynęło z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który po raz trzeci ufundował Dyplomy i Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla zwycięzców.                Intencją  organizatorów tegorocznego konkursu plastycznego jest uhonorowanie wszystkich ojców .  W konkursie mogą  zaprezentować swój talent artystyczny :dzieci ,młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, plakatowymi, a przede wszystkim farbami olejnymi o formacie A4 i nie większym niż A3.

Organizatorzy oczekują na zgłoszenie prac konkursowych do 30 kwietnia 2014 roku.

Należy je dostarczyć na adres biblioteki miejskiej w Sochaczewie, ul.1 Maja 21

Rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie zwycięzców nastąpi w czerwcu 2014r.   podczas

IV Wydarzenia Artystycznego „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński, które w swoim projekcie kulturalnym jest nierozerwalnie związane z konkursem

 Patronat honorowy nad III Konkursem Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego oraz  

IV Wydarzeniem Artystycznym „Kocham Polskę…”Władysław Ślewiński objęli:   

Zapraszamy na stronę internetową: www.slewinski.e-sochaczew.pl do zakładki Patronaty Honorowe pod LOGO Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego