Patronat honorowy wójta gminy Teresin Marka Olechowskiego

W dniu 11 stycznia 2012 roku wójt gminy Teresin na spotkaniu w Urzędzie Gminy wręczył Jarosławowi Miaśkiewiczowi ,przedstawicielowi Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego list o objęciu honorowym patronatem wydarzeń związanych z postacią wielkiego artysty
Władysława Ślewińskiego.

Pod patronatem wójta gminy Teresin odbędzie się I Sochaczewski Konkursu Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego . Rozpocznie się 15 lutego 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie ul.St.Żeromskiego39A, będzie miał zasięg ogólnopolski.Temat roku 2012 'Moja Matka’ wynika z zamiaru uhonorowania matki malarza Heleny Mysyrowicz -Ślewińskiej ,oraz wszystkich matek na całym świecie.

'KOCHAM POLSKĘ…’ Władysław Ślewiński to wydarzenie artystyczne upamiętniające narodziny i chrzest malarza. Tym razem po raz drugi ,jego kulminacja nastąpi w czerwcu tego roku.Planowane są dwie odsłony tego wydarzenia kulturalnego. Pierwsza rozpocznie się 15 czerwca 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie ul.St.Żeromskiego 39A i tu zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego . Druga odsłona wydarzenia artystycznego nastąpi w kościele p.w.św.Jana i Pawła M.M w Mikołajewie.

Na spotkaniu w Urzędzie Gminy Teresin wybrano dwa projekty tablic pamiątkowych nadesłane z pracowni artystów rzeżbiarzy z całej Polski . Oba prezentują wysoki poziom artystyczny.
Szanowna Pani Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie dr Agnieszka Morawińska dokonała wyboru poprzez pocztę elektroniczną i udzieliła rad i wskazówek jako doświadczony historyk sztuki.

Tablica pamiątkowa upamiętniająca narodziny i chrzest malarza ma zawisnąć w kościele p.w.ŚW.Jana i Pawła M.M. w Mikołajewie.
19 czerwca 2012 roku w 156. rocznicę urodzin i chrztu malarza.