Podsumowanie i wręczenie nagród konkursu plastycznego im. Władysława Ślewińskiego

15 CZERWCA 2012 R. O GODZ.11 w Boryszewskim Domu Kultury w Sochaczewie ul. 15 Sierpnia 83 ,nastąpi podsumowanie i wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego o temacie roku 2012 'MOJA MATKA’.
Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie wpłynęły z całej Polski prace plastyczne
na I Sochaczewski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego, o temacie roku 2012
'Moja Matka’. Jest ich sześćset. Wstępnie dokonano przygotowań do głównego przeglądu prac plastycznych jury pod przewodnictwem dziekana warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Profesora Ryszarda Sekuły.

Ryszard Sekuła, otrzymał Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1975 roku w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Od 1975 roku jest nauczycielem akademickim, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego ASP. Prowadzi pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa w macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo i rysunek. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Od 2005 roku dziekan Wydziału Malarstwa.

W skład komisji wchodzą:

Marcin Hugo- Bader
Urodził się w 1976 r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie w 1996r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2002 r. w pracowni malarstwa prof. W. Szamborskiego, aneks z grafiki u prof. W. Winieckiego, aneks z rzeźby u prof. G. Zemły. Laureat Konkursu Grafika Warszawska – Nagroda Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków za najlepszą grafikę miesiąca – październik 2002.

Maluje pejzaże, portrety, kobiety, martwe natury. Poprzez obserwacje świata zewnętrznego, który go otacza w tym ludzie i zjawiska przekształca ten świat na swój odrębny sposób. Oprócz malarstwa prowadzi akcje artystyczne np. przy współpracy z portalem internetowym e-sochaczew.pl, w 2005 „Wieszak w kosmosie”, w 2008 „Malowanie on Line”. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju jak i zagranicą. Od 2006 roku Członek Zarządu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków
Urszula Gawłowska
Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie i absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Nauk Humanistycznych, kierunek- Historia Sztuki. Ukończyła też studia podyplomowe( 3 kierunki) i dzięki temu, jako nauczyciel Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Suchej uczy takich przedmiotów jak: plastyka, zajęcia artystyczne, historia, wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa. Była już jurorem na konkursie: ogólnopolskim, powiatowym a nawet międzynarodowym.
Jarosław Miaśkiewicz
Prezes, Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego, artysta malarz . Nauki malarstwa pobierał od instruktora plastyki Barbary Jachimowicz w kole Miejskiego Ośrodka Kultury ul. Żeromskiego w Sochaczewie.
Nagroda Burmistrza Miasta Sochaczew 2006, 'Sochaczewski Laur 2006”, Laureat XXIX konkursu plastycznego. Nagroda główna przyznana przez profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Andrzeja Nikadera Prokopiuka.
Wielokrotny uczestnik Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej 'Pejzaż Ojczysty’ im. Józefa Chełmońskiego w Skierniewicach. Malarz i uczestnik plenerów malarskich wspierający cykl: ”Mazowieckich Spotkań Chopinowskich z Muzyką i Sztuką”. Wystawy: Coroczna uliczna wystawa z okazji ”Dni Sochaczewa”, zbiorowa wystawa prac plastycznych dla mieszkańców Sochaczewa w supermarkecie Hipernova, indywidualna w supermarkecie 'Champion’ oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. Poplenerowe wystawy z cyklu: ”Muzyka Fryderyka Chopina’ w Jabłonnie, wystawa malarstwa i rysunku 'Pragnę malować’, wyróżnienie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie w I Ogólnopolskim Biennale Sztuki XXXI 'Sochaczewski Laur’, 'Z nutką Chopina w tle’, wyróżnienie Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Sochaczewie przyznane przez artystów plastyków 11 października 2009 w Sochaczewie. Wystawa w dwóch odsłonach: 'Muzyka Słońca’ oraz 'Cygańska Dusza’, którą można było oglądać w restauracji Magdy Gessler Polka w Żelazowej Woli.

Anna Pałys –sekretarz I Sochaczewskiego
Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.
Urszula Wrzesińska -członek jury I Sochaczewskiego Konkursu Plastycznego im.Władysława Ślewińskiego 'MOJA MATKA’.Miłośniczka Malarstwa Władysława Ślewińskiego.
Bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie ul.St.Żeromskiego 39A

Główne nagrody i dyplomy ufundował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.